Davído Cháb

www.zpevticha.cz

www.skritek-a-skritek.cz

Kraj: Středočeský, Praha, Vysočina, ..a vůbec povšechně po kotlině české..

Email: davidod(zavináč)email.cz

Tel: +420 724 241 350, +420 777 224 844

Jsem zcela okouzlen Tichem - předlohou, ze které každý zvuk vychází.. Jako kluk jsem dlouhou dobu přemýšlel, jak ticho nahrát a pustit ho pak všude na plný pecky.. Postupem času se ukázalo, že to nebude třeba, postačí když zařídím Ticho uvnitř sebe :)..

Z ticha se zvuk rodí.. Miluji to rozhraní: vznik a zánik, koloběh života otisknutý do zaznění každého tónu.. A rytmus – tepající kmit prozrazující, že vše je na živu..

 

Co tvořím:

 

Přirozená hudba

..je zázrak, kterého se každému člověku dostalo při narození.. Univerzální jazyk, který dokážeme tvořit a naše nitro mu velmi dobře rozumí.. Proto všichni tak tají dech při prvním setkání s trylkem koncovky: „Proboha, co to je? Jakože to tak krásně hraje?“

Navykli jsme si hudbu pasivně poslouchat, a trochu pozapomněli ji tvořit a tedy ji žít.. Stačí Vám 2 klacky. Jeden z nejúžasnějších hudebních zážitků, které jsem kdy zažil, se odehrál za účasti asi 30-ti „hudebně nevzdělaných lidí“, jejich spontánnosti a bezstarostnosti, asi 90 – 120 kusů klacků a jednoho bicyklu – pravda druhý den bylo potřeba přeplést špice na předním kole :).. Ten společný rytmus nás pronesl nocí až k ránu a spousta z těch lidí nemohla uvěřit tomu, že tu krásu spoluvytvářeli a jen těžko připouštěli, že hrát DOKÁŽÍ. Pojďme si to připustit všichni..