Jonáš Koukl

www.pisensrdce.cz

Kraj: Středočeský, Okres: Praha a vůkol

Email: jonash.23(zavináč)centrum.cz

Tel: +420 725 972 126

Co Vám nabízím:

  • bubnovací kruhy
  • hudebně-improvizační meditace s hromadou nástrojů z celého světa
  • hudební a bubnovací projekty pro školy, školky, firmy, seniory
  • workshopy výroby šamanských bubnů
  • kruhové tance Univerzálního Míru
  • muzikoterapie

Jsem vystudovaný učitel hudební výchovy a nadevše rád sdílím s lidmi radost a naplnění z hudebních vibrací, rytmů a souzvuků. S hromadou hudebních nástrojů navštěvuji školy, školky, seniory, firmy... Zajímám se o původní spirituální využití etnických hudebních nástrojů, pořádám pravidelné bubnovací kruhy, hudební meditace, hudebně-improvizační večery a víkendové tvořivé dílny výroby šamanských bubnů. Jako muzikoterapeut pracuji s dětmi s poruchami autistického spektra, občas jezdím jako lektor muzikoterapie na pobyty pro rodiny s dětmi. Studuji kruhové Tance Univerzálního Míru, které velmi často vedu, neb je to pro mne hluboký a smysluplnný nástroj pro posilování vnitřního míru v nás všech, pro vnímání propojenosti všeho se vším. Občasně také svolávám muže všech generací ke společnému shomáždění v přírodě - ke sdílení, k naslouchání zkušeným, k posvátnému ohni a obřadům, včetně potních chýší. Víkendy či večery, které vedu, jsou zaměřeny především na spojení s vlatním srdcem, s vlastní silou, znovu-nalézání posvátnosti bytí v přítomném okamžiku a schopnosti následovat či transformovat energetické vlny kolem nás. Inspiraci čerpám mimo jiné i na četných cestách do různých koutů světa. Bydlím na louce u lesa, vyučuji hru na ledacos, kam přijdu, tam zpívám.

Přirozená hudba

Od malička jsme doma zpívali a vždy mne bavilo zkoumat hudební nástroje. V teenagerovských letech jsem v sobě vnímal pocit ztracenosti a tak jsem hledal, co mi chybí. Vyzkoušel jsem mnoho cest a možností, ale vždy mne to vrátilo zpět ke klavíru – jen tak zavřít oči, položit prsty na klávesy a plynout, improvizovat, zpívat. Bylo to osvobození nejen od not a nudných etud, ale také osvobození od všech nepochpitelných a svazujících myšlenkových konstrukcí tohoto světa.

Když jsem začal sám chodit přespávat k ohýnku do lesa, mým společníkem se stal buben a zpěv. Vlastně neexistuje hlubší nástroj k vyjádření se a k pocitu propojenosti s přírodou, s celým Vesmírem. Nesměle jsem párkrát zkusil někoho přizvat, ať zkusíme plynout v hudbě ve dvou či více. Dokud jsem věnoval pozornost mým spoluhráčům (přehnaně jsem se snažil, aby také zažívali to hluboké spojení) moc to nefungovalo. Pak jsem se naučil nebrat ohledy. Samozřejmě spoluhráče vnímat, ale hlavní proud pozornosti věnovat sobě, hlídat sám sebe, aby můj projev byl autentický, abych nikoho nikam nesměroval, zkrátka jen plynul v tom, co se zrovna dějě v mém srdci. Teď a tady. Od té doby to funguje. Říkám tomu „píseň srdce“, každý den zní jinak, každý den se k tomu připojují další a další lidé na akcích, které pořádám. Tato nejkrásnější činnost mého bytí se velmi rychle stala i mou obživou. Díky za to požehnání.