Petuka Arcimovičová

www.zpevticha.cz

Kraj: Středočeský – Sedlčansko, Voticko, Praha

Email: apetulka(zavináč)seznam.cz

Tel: +420 607 644 453

Semináře:

  • Hudební improvizace – dospělí, děti, postižení
  • Hudebně-taneční kempy a víkendy
  • Zpěvy manter Tanců univerzálního míru
  • Fyzioterapie spojená s léčebným využitím hudebních nástrojů
  • Improvizační koncerty
  • Zpěv Ticha

Pobývám v kraji Sedlčanska a Voticka, tam kde krajina zpívá hudbou lesa i prosvětlených luk. Zdraví zde nabírám, sílu pro konání i inspiraci, jak přirozeně být.
Pracuji ráda s lidmi, se zdravými, postiženými, malými i velkými. Od všech se člověk učí, jak je krásné mít obě uši, pěkné oči, dýchat vlastními plícemi, hrát si na píšťalku proto, že mě to baví, ač vzdělání hudebnímu jsem se v ZUŠce zdárně vyhnula.
Jsem vystudovaná fyzioterapeutka, snažím se mít otevřený pohled na souvislosti těla, duše i ducha. Nejvíce se v tomto ohledu učím od táty a dalších dlouhodobě ležících lidí v nemocnici.Věnuji se čchi-kungu, nyní zejména ženskému systému Radiant Lotus Qigong, který s dalšími ženami sdílím. Učím se Tancům univerzálního míru, které tančíme jak s dětmi tak s dospělými. S přáteli rádi pískáme, bubnujeme, cinkáme, pálíme ohně a děláme na nich topinky s kořením. Hrajeme tam, kde si nás pozvou. Svoji terapeutickou praxi dělám na Sedlčansku, Voticku a středy v centru Shimalla v Praze.

Pořádáme týdenní a víkendové hudebně-taneční setkání. Několikrát proběhly akce Kempu tří generací, jejichž hlavní tvůrkyní je Dana Jirkalová a jsou otevřené lidem všech věkových kategorií. Rádi děláme i víkendy pouze pro dospělé, ve kterých se můžeme ponořit hlouběji do společné práce. Jezdíme do škol a do firem. Lidé si nástroje poslechnou, osahají a pomocí jednoduchých instrukcí se na ně naučí hrát.

Přirozená hudba

Doma, v Srdci, tam kde to voní po mateřídoušce, kde se zastavíš a víš, že už nic víc není. Nejraději ve svém dechu, hlase a nástrojích přirozeně znějících.