Radek Zítka

www.intuitivnibubnovani.cz

Kraj: Jihomoravský Okres: Blansko

Email: radek.zitka(zavináč)seznam.cz

Tel: +420 725 219 125

Semináře:

  • Intuitivní bubnování

 

Vedu semináře Intuitivního bubnování, na kterých nacházíme svou vlastní přirozenost, kreativitu, kde se učíme poslouchat, komunikovat, nebát se projevit, kde se uvolňujeme, učíme se zklidnit naši věčně upovídanou mysl a intenzivně vnímat přítomný okamžik, kde se zklidňujeme po chaotickém dnu a dobíjíme svou vnitřní energii.

Semináře probíhají v otevřené, přátelské atmosféře, kde se brzy zbavíte ostychu a plně se zapojíte do kolektivu. Semináře často končí spontánní euforickou náladou všech zúčastněných.

Na semináře není nutno mít hudební základy nebo zkušenosti s bubnováním. Úplní začátečníci jsou vítání a budete sami překvapeni, jak zajímavou hudbu jsme společně schopni vytvořit. Není třeba mít vlastní buben, nástroje jsou na seminářích k dispozici k zapůjčení.

Přirozená hudba

Když mi bylo asi 18, jel jsem tehdy na akci která se jmenovala European Rainbow Gathering.

Bylo to v Česku, v národním parku Šumava, na louce uprostřed nádherné přírody. Nic jsem o té akci tenkrát nevěděl a připadal jsem si jako v jiném světě. Po okolí se pohybovalo spousta zajímavých typů lidí, barevně oblečených, pomalovaných i bez oblečení. Usmívali se na nás, někteří nás objímali a zdravili nás „vítej doma“. Nic jsem nechápal. Na louce jsme pak dostali jídlo. Prvně se asi 2000 lidí chytlo v kruhu za ruce a zpívalo společně píseň: „We are the circle, we are the circle, with no beginning and never ending“ a poté posvátný OM, což je podle některých východních tradic základní zvuk, ze kterého se skládá celý vesmír.

V noci pak o úplňku se na louce rozhořel obrovský oheň, vedle něj kruh asi 30 bubeníků s velkými bubny, kteří hráli celou noc až do svítání. Lidé kolem tančili a vyli na měsíc. Toto byl pro mě tak silný zážitek, že jsem si hned po návratu koupil své první „bonga“ a od té doby se staly bubny silnou a hlubokou součástí mého života.

Při bubnování jsem se dostával hluboko dovnitř, do svého nitra, mysl se zastavovala, já se stával rytmem a moje ruce se měnily v pole energie, které samo, bez mého přičinění tvořilo hudbu.

Později jsem se naučil potahovat kůži na bubny a začal vyrábět své první bubny. Zejména keramické djembe, na které mi těla točil kamarád na hrnčířském kruhu, ale i ručně dlabané dřevěné.

Když jsem pak studoval školu léčitelství na Institutu alternativních studií v Olomouci a na vánoční večírek, kde byli lidé za všech 3 ročníků, jsem dovez všechny svoje bubny a poté jsem dirigoval svůj první bubnovaní kruh s úplnými začátečníky, vytvořila se tam tak úžasná atmosféra, bubnování skončilo takovou všeobecnou euforií, že jsem ani nemoh dojít na záchod, protože mi spolužáci jeden po druhém chodili osobně děkovat a sdělit, jak bylo to bubnování úžasné. Tenkrát jsem si uvědomil, že toto je moje poslání, že je to to, co mám v životě dělat, co mám předávat dál.