Petuka Arcimovičová

www.zpevticha.cz

Kraj: Středočeský – Sedlčansko, Voticko, Praha

Email: apetulka(zavináč)seznam.cz

Tel: +420 607 644 453

Semináře:

  • Tance univerzálního míru (i s hudebními nástroji)
  • Tance jako součást rehabilitace
  • Qigong pro ženy spojený s tanci
  • Tanec s přírodou

Život tančí, někdy je to romantika pod hvězdnou oblohou, jindy divoké piruety, v nichž člověk sotva popadá dech.Pokud tančíme v kruhu, je nám přáno okusit ten spokojený pocit, že člověk nikdy není sám. Ať už přijde tornádo či jen malý závan jarního větru, vždy tu jsou přátelé, kteří nás mohou obejmout.

Symbol Tanců univerzálního míru je kruh spojených srdcí. Kdesi v mém srdci zazní tón, já cítím to je On. Pohleďme navzájem do očí, tam v hloubi už není strach, nikdo není lepší, než ten druhý, tam hluboké Děkuji se probouzí. Můžu být Petuka, můžu být Rudolf, mít obě nohy nebo jezdit na vozíku, být krásná, či zlověstná, ale stále je tu něco, co se uvnitř mě skrývá a čím mé srdce zpívá. Tančím s dospělými, dětmi, postiženými jak fyzicky, tak mentálně. Dělám fyzioterapii a věřím, že pro bytost jsou Tance univerzálního míru uzdravující. Jsem ve výcviku u německé ženy Rahmany, milující červené tulipány. Tančíme s Jonášem, Davídem, Ludmilou, Danou, Aditi, Klárkou a dalšími tanečně-hudebními přáteli.

 

Nyní, každou středu, od 16:00 pořádám v Praze Tanečně-hudební odpočinky, tance spojené s hraním na přirozeně znějící nástroje, v ulici Jenštějnská 3 u Karlova náměstí. Zváni jsou lidé všeho umu i neumu. Všichni poznají, že k umu dojdou snáze bez nadprodukce rozumu. Od 18:00 cvičíme se ženami čchi-kung, čínské energetické cvičení spojené s meditacemi na bohyně a Tanci dávných tradic. Jednou za měsíc se tančí v Sedlčanech, doporučuji navštívit, i kdybyste měli cestu jen okolo, tam když se to sejde, tak je to velká paráda. Termíny jsou na www.zpevticha.cz nebo pište na mail.

Ráda jezdím na nová místa, kde lidé chtějí hrát, tančit, pět. Do přírody, dovnitř dělat doprovodné programy k akcím, kam si mě pozvou. S přáteli tvoříme tanečně-hudební víkendy a kempy. Kromě tanců pro dospělé probíhají akce Tří Generací, kam se sjíždějí lidé všeho věku a v bytostné radosti se potkávají. Videa a termíny na Zpěvu ticha.

 

Přirozená hudba

Doma, v Srdci, tam kde to voní po mateřídoušce, kde se zastavíš a víš, že už nic víc není. Nejraději ve svém dechu, hlase a nástrojích přirozeně znějících.