Vladislava Habartová

Kraj: Zlínský, Okres: Zlín

Email: habartova(zavináč)seznam.cz

Tel: +420 736 768 253

Semináře:

  • Taneční meditace
  • Kruhové tance
  • Prožitkové víkendy s hudbou a tancem
  • Zpívání manter a duchovních písní
  • Védské ohňové rituály

 

Jednoho dne mi přišel email… Tanečníci na celém světě tančí pro Matku Zemi. Naprosto mne to nadchlo, tančit pro Matku Zemi, radovat se ze svého pohybu a přitom se hýčkat a děkovat… Oslovila jsem muzikanty a tak to vzniklo... Tanec ZeMě - Tanec pro Matku Zemi. Za doprovodu živé hudby, zpěvu a příběhu, uvolnit své tělo a spojit se sami se sebou. Podívat se do hlubin Matky Země a procítit sílu elementů, rozmanitost jejího života, stát se jednou vlnou, jedním tělem, sami sebou a společným tancem. Při vedení tance se nechávám vést vlnou přítomného okamžiku, tanečníky a hudebníky. Každý je vlastně tvůrce, tohoto setkání, kde tančíte i když v tichosti ležíte. Kde tančíte, i když řvete jako bouře, i když v jemnosti dopadáte na zem, jako vyživující kapky deště a rostete jako překrásný silný strom.

Matka Země se otáčí. Padající list tančí v kruhu a malé děti i mláďata zvířat se ve svých hrách rády točí. Kruhové tance spojují sílu kruhu, zpěvu, slov a jednoduchého pohybu. Kruhové tance, které s lidmi tančím, pochází především z mé tvorby. Inspiruji se přírodou, tradicí a také indickými mantrami, či jinými písněmi různých tradic. Zpíváme především v rodném jazyce, abychom obsahu rozuměli a společným jednoduchým pohybem jeho půvab vyjádřili.

Přirozená hudba

Pokračuji v tom, co již bylo kdysi zaseto mými předky. V mé rodině se vždy bujaře zpívalo, hrálo a tančilo, a tak v přirozenosti kořenů žiji dál. Tento dar rozvíjím a zkoumám jeho léčivé působení na lidskou bytost.Tančit můžeme všichni. Stačí pohyb jedním prstem, očima, nebo úsměv na rtech a můžete být dokonalými tanečníky. Od studia na VŠ se zabývám tancem, pohybem a hudbou v rámci různých sociálních a věkových vrstev.

Během studijních let jsem navštěvovala tance, které byly vedeny manželi Kratochvílovými. Ti se stali mými velkými učiteli, nejen v hudbě a tanci, ale především v přirozenosti a obyčejnosti života. S nimi jsem začala později spolupracovat a poté rozvíjet předané dary.